Kardynał Christoph Schönborn

Arcybiskup Wiednia
Austria


"Alfa służy spotkaniu z Jezusem. To, co podoba mi się we wszystkim co widziałem i słyszałem o Alpha, to prostota. Dla mnie życie chrześcijańskie ma wiele wspólnego z prostotą, przyjaźnią, bliskością i radością. Oto co myślę o Alpha i uważam, że jest to znak, że działa i jest dana od Pana".

Kardynał Mark Ouellet

 

Prefekt Kongregacji ds. Biskupów i przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej
Watykan


"Alpha zbliża ludzi i pomaga im odkryć tę moc, która łączy. Doświadczenie Alpha jest nie tylko sposobem, za pomocą którego można odnaleźć prawdziwe życie, ale jest to także sposób dzielenia się Dobrą Nowiną o Żywym Chrystusie".

 

3. Damanesco_crop.jpg

Kardynał Raymundo Damasceno

Przewodniczący Episkopatu Brazylii i Arcybiskup Aparecidy
Brazylia

"Polecam Alpha; Doskonały sposób na pierwsze spotkanie z Ewangelią".

 


Arcybiskup Grzegorz Ryś

Metropolita Łódzki
Polska

"Widzimy, że Alpha jest bardzo przydatnym narzędziem, które działa w parafiach, nie tylko w parafiach w mieście, ale także w tych na wsiach. To bardzo ważne, ponieważ nie mamy wielu instrumentów ewangelizacji dla wiejskich parafii".

 

Kardynał Gérald Lacroix

Arcybiskup of Quebec
Kanada

"Miałem zaszczyt uczestniczenia w różnych Alpha w Quebecu i doświadczyłem, jak odmienia życie i jak porusza uczestników poprzez nauczanie, świadectwa i wspólnotę, doświadczone podczas kursu. Metoda jest prosta, a zarazem bardzo skuteczna. Małe grupy są zdecydowanie kluczem do sukcesu tego narzędzia Nowej Ewangelizacji".

 

Archbishop Mark Coleridge

Arcybiskup of Brisbane
Australia

"Przez wiele lat aż do teraz, w różnych zakątkach świata, Alpha okazała się bardzo skuteczna przez rozpalenie żywej wiary wśród wszystkich uczestników. Jest skupiona na Jezusie, jej metoda jest prosta, a oddźwięk szeroki. Jest również dobrze przystosowana do zastosowania w społecznościach katolickich, chcąc dostarczyć tego rodzaju ognia, którego potrzebujemy, jeśli chcemy stać się Kościołem bardziej misyjnym ".

 


Arcybiskup Alfred Martins

Arcybiskup Lagos
Nigeria

"Alpha ma na celu pomóc ludziom albo w poznawaniu albo w ponownym odkryciu znaczenia i radości chrześcijańskiego przesłania. Daje to szansę na wykorzystanie doświadczeń innych w przyjaznej oraz pełnej ciepła i prostoty atmosferze. Alpha jest nieocenionym narzędziem ewangelizacji".

 

Arcybiskup Allen Vigneron

Arcybiskup Detroit
USA

"Wiele parafii w Archidiecezji Detroit odkryło, że Alpha jest wspaniałym narzędziem, aby pomóc mężczyznom i kobietom usłyszeć po raz pierwszy głoszenie Ewangelii. Cieszę się, że przeżycie Alpha z pracownikami archidiecezji skłoniło nas do zapoznania się na nowo z podstawowymi prawdami Ewangelii".

 

Arcybiskup Buti Tlhagale

Arcybiskup Johannesburg
RPA

"Alpha pokazała na całym świecie, a także tutaj, w Afryce Południowej, że może być najbardziej skutecznym narzędziem ewangelizacji. Wzmacnia rolę ludzi świeckich w kościele. Chciałbym bardzo, aby Alpha stawała się nieodłącznym elementem pracy w naszych wspólnotach kościelnych ".

 


Kardynał Kurt Koch

 

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan

Watykan

 "Dzięki Alpha i świadectwom tych, którzy uczestniczyli w tych spotkaniach i grupach, wiara jest odnowiona, ożywa i zakorzenia się".

 

Arcybiskup Octavio Ruiz

Sekretariat Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji
Watykan

"Alpha, w której miałem okazję uczestniczyć ... jest narzędziem opatrzności, ponieważ stara się dotrzeć właśnie do tych, którzy są daleko od Kościoła, którzy są obojętni wobec wiary. Za pomocą bardzo prostego i ludzkiego narzędzia, opartego na braterstwie i przyjaźni, Chrystus jest im ukazywany stopniowo i wchodzi stopniowo w ich serca ... "

 

Arcybiskup Rino Fisichella

 

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji
Watykan

"Alpha bez wątpienia jest wspaniałym doświadczeniem nowej ewangelizacji".

 


Biskup Xavier Novell

Biskup Solsony i Współpracownik Młodzieży przy Episkopacie Hiszpanii
Hiszpania


"Alpha jest skarbem dla ewangelizacji, zwłaszcza młodzieży. Wiele osób spotkało Chrystusa po raz pierwszy w swoim życiu. Wielu przeżyło również pierwsze i podstawowe doświadczenie Ducha Świętego, przez co w efekcie wracają do Kościoła. Niektórzy z tych, którzy nie byli bierzmowani, przystąpili sakramentu i pragną lepiej poznawać Pana, by współdziałać w tym cudownym zadaniu i dać poznać ten skarb wielu innym ludziom ".

 

Kardynał Miloslav Vlk

Emerytowany Arcybiskup Pragi
Czechy

"Alpha jest wyraźnie darem Boga. Ponieważ ludzie chcą doświadczyć i dotykać Boga, Boga który jest blisko, a Alpha stwarza taką możliwość. "