Najczęściej Zadawane Pytania

Uczestnictwo w Alpha

Czym jest Alpha?

Alpha to seria sesji badająca podstawy wiary chrześcijańskiej. Zazwyczaj trwa 11 tygodni. Każda sesja odpowiada na inne pytanie dotyczące wiary. Wykłady są tak przedstawione, aby później zachęcić uczestników do dyskusji. Uczestnictwo w Alpha jest bezpłatne, prowadzona jest na całym świecie i każdy może przyjść. Dowiedz się więcej.


Jak wygląda Alpha?

Każda Alpha jest trochę inna, choć są trzy rzeczy, które pojawiają się zawsze: posiłek, wykład i dyskusja.

Posiłek - prawie każda sesja zaczyna się poczęstunkiem, ponieważ jest to idealny sposób, aby się zintegrować i lepiej poznać.

Wykład - ma na celu przedstawić podstawy wiary chrześcijańskiej i zachęcić do dyskusji. Zazwyczaj trwa ok. 30 minut, może być przedstawiany przez mówce na żywo lub być odtworzony na wideo. Zobacz nagranie

Dyskusja - po wykładzie jest czas na rozmowę, w trakcie której można się podzielić swoimi przemyśleniami odnośnie przedstawionego tematu. Każdy może powiedzieć to co uważa.


Jak znaleźć Alpha w mojej okolicy?

Przejdź do strony Spróbuj Alpha i wpisz swoją lokalizację w wyszukiwarce. Następnie skontaktuj się z zespołem, który prowadzi Alpha w danym miejscu. Oni odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z uczestnictwem w kursie.


Ile to kosztuje?

Uczestnictwo w Alpha jest bezpłatne. Nie ma też żadnych konsekwencji, jeśli zrezygnujesz po pierwszej sesji.


Jak się zapisać?

Przejdź do strony Spróbuj Alpha i wpisz swoją lokalizację w wyszukiwarce by znaleźć miejsce blisko Ciebie. Następnie możesz skontaktować się z zespołem, który prowadzi Alpha w danym miejscu.


Jak mogę skontaktować się z osobą odpowiedzialną za Alpha?

Znajdź Alpha w twojej okolicy i skontaktuj się z osobami odpowiedzialnymi. Możesz również skontaktować się z nami.


Prowadzenie Alpha

Jak mogę zarejestrować swoją Alpha?

Zarejestruj swój kurs poprzez stronę: http://polska.alpha.org/how-to-run-alpha klikając w przycisk "Zarejestruj Alpha".


Jak mogę umieścić mój kurs na stronie polska.alpha.org/sprobuj?

Zarejestruj się na stronie: Courses i wprowadź dane twojego kursu.


Gdzie mogę znaleźć materiały cyfrowe do promocji Alpha?

Materiały można pobrać tutaj.


Czy mogę dostosować swoje zaproszenie na Alpha?

Tak, możesz wpisać swoje dane podając nazwę miejsca, adres i stronę internetową. Zaproszenia, które można dostosować dostępne są w Sklepie Alpha: sklep.alphapolska.org W razie pytań skontaktuj się z nami, pisząc na: kampania@alphapolska.org.


Jak mogę przeszkolić swój zespół?

W celu uzyskania materiałów szkoleniowych lub umówienia się na szkolenie skontaktuj się z Krajowym Biurem Alpha pod adresem: szkolenia@alphapolska.org.


Mojego pytania nie ma na tej stronie. Jak mogę się z wami skontaktować?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami pisząc na adres: biuro@alphapolska.com. Jeśli nie jesteś w Polsce, skontaktuj się z Alpha w kraju, w którym przebywasz.