O nas

Alpha stanowi serię spotkań, które w swobodny sposób zgłębiają podstawy wiary chrześcijańskiej. Żadnych nacisków.
Żadnej kontroli. Żadnych opłat.

Alpha jest prowadzona w kościołach, barach, kawiarniach i domach na całym świecie. Zwykle Alphę tworzy około dziesięć spotkań, obejmujących posiłek, krótki wykład i na koniec dyskusję, podczas której można wymienić się spostrzeżeniami.

Alpha jest naprawdę dla każdego ciekawego odpowiedzi na wszystkie pytania.Wykłady służą wszczęciu dyskusji i zgłębianiu podstaw wiary chrześcijańskiej w przyjaznym, szczerym i nieformalnym otoczeniu.

Jak to się zaczęło… 

 

Alpha zaistniała jako seria spotkań wprowadzających do wiary chrześcijańskiej dla nowych chrześcijan uczęszczających do kościoła Holy Trinity Brompton w centralnym Londynie.

Kiedy wikariusz londyńskiej parafii, Nicky Gumbel, zajął się tworzeniem Alphy w HTB w 1990 roku, zauważył jej owoce wśród ludzi, którzy nie uważali siebie za chrześcijan. Alpha stała się coraz bardziej popularna i po pierwszej konferencji szkoleniowej dla liderów wspólnoty w 1993 roku, rozpoczęto kursy w innych kościołach UK i na świecie.

 

Alpha International jest organizacją charytatywną, która publikuje i promuje kursy Alpha na całym świecie. Dziś nadzoruje nie tylko Alphę, lecz również kilka współpracujących z nią duszpasterstw, takich jak: Relationship CentralWorship Central, the William Wilberforce TrustGod at Work i St Paul's Theological Centre.

 

Obecnie Alpha odbywa się w 169 krajach i w 112 językach.