Alpha zintegrowana

lead.jpg

Dzisiaj potrzebujemy w Kościele jedności jak nigdy wcześniej. Mark i Florence Deleyritz są odpowiedzialnymi za Alphie we wspólnotach katolickich we Francji.

We Francji wszystko zaczęło się w roku 1998, gdy katolickie małżeństwo, Marc i Florence de Leyritz, uczestniczyli w Alpha podczas spotkania w HTB w Wielkiej Brytanii. Kurs przywieźli do domu i obecniezarejestrowanych jest ponad 400 miejsc w całej Francji, gdzie odbywa się Alpha. Kurs ukończyło ponad 43 tysiące uczestników.

Jest wielu, którzy dążąc do odrodzenia katolickich parafii, na skalę międzynarodową używają francuskiego programu szkoleniowego. Florence stwierdza: „Moim absolutnym marzeniem byłoby, aby każda wspólnota katolicka miała możliwość skorzystać z Alphapo to, aby zaprosić niechodzących do kościoła do odpowiadania na ważne, życiowe pytania.”

Marc i Florence otrzymali zaproszenie na Synod Biskupów w 2012 roku, gdzie spędzili trzy tygodnie z 300 biskupami i kardynałami pokazując, jak Alpha może zostać wykorzystana jako potężne narzędzie odnowy w Kościele Katolickim. Mieli oni też szczególny przywilej przedstawienia prezentacji na temat kursu Alpha papieżowi, dzieląc się tym, że „Alpha jest instrumentem posługiwania kerygmatem parafiom i wspólnotom. Kurs, który narodził się trzydzieści lat temu, a teraz obecny jest w 165 krajach świata, w 112 językach, sprawił, że 24 miliony ludzi na całym świecie spotkało Chrystusa.”

inline.jpg

Francuskie małżeństwo uważa, że tęsknota za duchowością jest w każdym człowieku. „Każdy człowiek sam przed sobą jest odpowiedzialny za relację z Bogiem na płaszczyźnie „serce przy sercu”. Z tej relacji wypływa nasze zaangażowanie w Kościele i wszystko to, co robimy.” Możliwe jestto dzięki  naszej otwartości i byciu gotowym na przyjmowanie. „Według tego planujemy i przygotowujemy się do projektów ewangelizacyjnych i duszpasterskich.

Jako czołowi liderzy Alphy w Kościele Katolickim, Mark i Florence przez 14 lat nieustannie dążą do realizacji Bożych planów dla Alphy we Francji. „Odkrywamy, jak katoliccy liderzy, mogą posiąść tą perspektywę przywództwa, która będzie przyczyniać się do prawdziwego nawrócenia pastoralnego i wzrostu Kościoła. Rozwijamy dość ambitny program liderowania.”

Pin Goog