Kardynał Christoph Schönborn

Arcybiskup Wiednia
Austria

"Alpha służy spotkaniu z Jezusem. To, co podoba mi się we wszystkim co widziałem i słyszałem
o Alpha, to prostota. Dla mnie życie chrześcijańskie ma wiele wspólnego z prostotą, przyjaźnią, bliskością i radością. Oto co myślę o Alpha
i uważam, że jest to znak, że działa i jest dana od Pana".

Kardynał Mark Ouellet

Prefekt Kongregacji ds. Biskupów i przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej
Watykan

"Alpha zbliża ludzi i pomaga im odkryć tę moc, która łączy. Doświadczenie Alpha jest nie tylko sposobem, za pomocą którego można odnaleźć prawdziwe życie, ale jest to także sposób dzielenia się Dobrą Nowiną o Żywym Chrystusie".

 

3. Damanesco_crop.jpg

Kardynał Raymundo Damasceno

Emerytowany Arcybiskup Metropolita Aparecidy, Kardynał
Brazylia

"Polecam Alpha; Doskonały sposób na pierwsze spotkanie z Ewangelią".

 


Arcybiskup Grzegorz Ryś

Metropolita Łódzki
Polska

"Widzimy, że Alpha jest bardzo przydatnym narzędziem, które działa w parafiach, nie tylko
w parafiach w mieście, ale także w tych na wsiach. To bardzo ważne, ponieważ nie mamy wielu instrumentów ewangelizacji dla wiejskich parafii".

 

Kardynał Gérald Lacroix

Arcybiskup Quebec, Prymas Kanady
Kanada

"Miałem zaszczyt uczestniczenia w różnych Alpha w Quebecu i doświadczyłem, jak odmienia życie
i jak porusza uczestników poprzez nauczanie, świadectwa i wspólnotę, doświadczone podczas kursu. Metoda jest prosta, a zarazem bardzo skuteczna. Małe grupy są zdecydowanie kluczem do sukcesu tego narzędzia Nowej Ewangelizacji".

 

Archbishop Mark Coleridge

Arcybiskup Brisbane
Australia

"Przez wiele lat aż do teraz, w różnych zakątkach świata, Alpha okazała się bardzo skuteczna przez rozpalenie żywej wiary wśród wszystkich uczestników. Jest skupiona na Jezusie, jej metoda jest prosta, a oddźwięk szeroki. Jest również dobrze przystosowana do zastosowania
w społecznościach katolickich, chcąc dostarczyć tego rodzaju ognia, którego potrzebujemy, jeśli chcemy stać się Kościołem bardziej misyjnym ".

 


Arcybiskup Alfred Martins

Arcybiskup Lagos
Nigeria

"Alpha ma na celu pomóc ludziom albo
w poznawaniu albo w ponownym odkryciu znaczenia i radości chrześcijańskiego przesłania. Daje to szansę na wykorzystanie doświadczeń
innych w przyjaznej oraz pełnej ciepła i prostoty atmosferze. Alpha jest nieocenionym narzędziem ewangelizacji".

 

Arcybiskup Allen Vigneron

Arcybiskup Detroit
USA

"Wiele parafii w Archidiecezji Detroit odkryło, że Alpha jest wspaniałym narzędziem, aby pomóc mężczyznom i kobietom usłyszeć po raz pierwszy głoszenie Ewangelii. Cieszę się, że przeżycie Alpha z pracownikami archidiecezji skłoniło nas do zapoznania się na nowo z podstawowymi prawdami Ewangelii".

 

Arcybiskup Buti Tlhagale

Arcybiskup Johannesburga
RPA

"Alpha pokazała na całym świecie, a także tutaj,
w Afryce Południowej, że może być najbardziej skutecznym narzędziem ewangelizacji. Wzmacnia rolę ludzi świeckich w kościele. Chciałbym bardzo, aby Alpha stawała się nieodłącznym elementem pracy w naszych wspólnotach kościelnych ".

 


Kardynał Kurt Koch

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan
Watykan

 "Dzięki Alpha i świadectwom tych, którzy uczestniczyli w tych spotkaniach i grupach, wiara jest odnowiona, ożywa i zakorzenia się".

 

Arcybiskup Octavio Ruiz

Sekretariat Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji
Watykan

"Alpha, w której miałem okazję uczestniczyć ... jest narzędziem opatrzności, ponieważ stara się dotrzeć właśnie do tych, którzy są daleko od Kościoła, którzy są obojętni wobec wiary. Za pomocą bardzo prostego i ludzkiego narzędzia, opartego na braterstwie i przyjaźni, Chrystus jest im ukazywany stopniowo i wchodzi stopniowo w ich serca ... "

 

Arcybiskup Rino Fisichella

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji
Watykan

"Alpha bez wątpienia jest wspaniałym doświadczeniem nowej ewangelizacji".

 


Biskup Xavier Novell

Biskup Solsony i Współpracownik Młodzieży przy Episkopacie Hiszpanii
Hiszpania


"Alpha jest skarbem dla ewangelizacji, zwłaszcza młodzieży. Wiele osób spotkało Chrystusa po raz pierwszy w swoim życiu. Wielu przeżyło również pierwsze i podstawowe doświadczenie Ducha Świętego, przez co w efekcie wracają do Kościoła. Niektórzy  z tych, którzy nie byli bierzmowani, przystąpili do sakramentu i pragną lepiej poznawać Pana, by współdziałać w tym cudownym zadaniu
i dać poznać ten skarb wielu innym ludziom ".

 

ś.p. Kardynał Miloslav Vlk

Emerytowany Arcybiskup Pragi

Czechy

"Alpha jest wyraźnie darem Boga. Ponieważ ludzie chcą doświadczyć i dotykać Boga, Boga który jest blisko, a Alpha stwarza taką możliwość. "

 

kardynal_dziwisz.jpg

Kardynał Stanisław Dziwisz

Emerytowany Arcybiskup Krakowski

Polska

"Alpha to bardzo ciekawa inicjatywa, w której świeccy pomagają odnaleźć żywą wiarę swoim koleżankom i kolegom. Widzę, że przynosi dobre owoce. Spotkania Alpha odpowiadają na wielką potrzebę ukazywania żywego Chrystusa. Życzyłbym sobie, aby wszyscy młodzi ludzie mogli zapoznać się z Alpha".