Jak rozpocząć Alpha

First

Zrozumieć Alpha

Dlaczego Alpha?

Wierzymy, że każdy powinien mieć szansę odkrycia chrześcijaństwa, zadawania pytań i dzielenia się swoim punktem widzenia - niezależnie od miejsca, w którym się znajduje.

Alpha to narzędzie, które ma na celu zachęcić każdego do poszukiwania oraz zgłębiania podstaw wiary chrześcijańskiej
w przyjaznej, otwartej i swobodnej atmosferze. Nikogo nie można zmusić do wiary. Przez lata odkryliśmy, że jeżeli będziemy gościnni i pozwolimy ludziom być sobą, ich życie zmieni się.

Historia Alpha

Już 24 miliony ludzi w 169 krajach
na całym świecie uczestniczyło
w Alpha. Została ona przetłumaczona na 112 różnych języków.

Pierwotnie Alpha miała być krótkim kursem ewangelizacyjnym dla parafii HTB w Londynie. W latach 90. XX wieku, po przejęciu tej inicjatywy przez Nicky'ego Gumbela, Alpha rozkwitła i została przyjęta przez inne parafie w Londynie jako narzędzie ewangelizacyjne. Obecnie Alpha prowadzona jest w kościołach na całym świecie, włączając w to Kościół katolicki, Kościół ortodoksyjny i główne denominacje protestanckie.

Alpha jest…

Prawdziwa

Alpha ukazuje kim naprawdę jest Jezus. Prowadzący Alpha są otwarci i autentyczni, co pomaga gościom być naprawdę sobą.

Relacyjna

Alpha jest oparta na prawdziwych, przyjaznych relacjach, które budują się zaledwie w ciągu kilku tygodni, a często zostają na lata.

Polega na Bogu

Na Alpha polegamy na Duchu Świętym, świadomi, że tylko Bóg ma moc przemienić ludzkie życie - my tylko dajemy możliwość poznania Go.

Then check out

Co mówią o Alpha

"Kurs Alpha ma opinię skutecznego narzędzia ewangelizacji zwłaszcza wśród ludzi młodych, np. studentów. Chcę zaświadczyć o tym, że może być z wielkim pożytkiem prowadzony, w każdym środowisku – także tradycyjnych, wiejskich, małych parafiach. Znam takie parafie w Archidiecezji Krakowskiej, w których miały już miejsce dwie/trzy odsłony Alpha. Jest to doświadczenie ogromnie ważne; nowa ewangelizacja wsi jest bowiem wyzwaniem, które zasadniczo pozostaje ciągle jeszcze przed nami."   Abp Grzegorz Ryś  Przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji KEP

"Kurs Alpha ma opinię skutecznego narzędzia ewangelizacji zwłaszcza wśród ludzi młodych, np. studentów. Chcę zaświadczyć o tym, że może być z wielkim pożytkiem prowadzony, w każdym środowisku – także tradycyjnych, wiejskich, małych parafiach. Znam takie parafie w Archidiecezji Krakowskiej, w których miały już miejsce dwie/trzy odsłony Alpha. Jest to doświadczenie ogromnie ważne; nowa ewangelizacja wsi jest bowiem wyzwaniem, które zasadniczo pozostaje ciągle jeszcze przed nami." 

Abp Grzegorz Ryś

Przewodniczący Zespołu

ds. Nowej Ewangelizacji KEP

"Alpha to bardzo ciekawa inicjatywa, w której świeccy pomagają odnaleźć żywą wiarę swoim koleżankom i kolegom. Widzę, że przynosi dobre owoce. Spotkania Alpha odpowiadają na wielką potrzebę ukazywania żywego Chrystusa. Życzyłbym sobie, aby wszyscy młodzi ludzie mogli zapoznać się z Alpha."  Kardynał Stanisław Dziwisz  Emerytowany Metropolita Krakowski

"Alpha to bardzo ciekawa inicjatywa, w której świeccy pomagają odnaleźć żywą wiarę swoim koleżankom i kolegom. Widzę, że przynosi dobre owoce. Spotkania Alpha odpowiadają na wielką potrzebę ukazywania żywego Chrystusa. Życzyłbym sobie, aby wszyscy młodzi ludzie mogli zapoznać się z Alpha."

Kardynał Stanisław Dziwisz

Emerytowany Metropolita Krakowski

"Nowa Ewangelizacja, która stanowi najbardziej porywające wyzwanie dla Kościoła naszych czasów, wymaga nowego zapału oraz nowych metod i środków wyrazu. Kurs Alpha daje takie szanse ewangelizacji."   Ks. Bp Andrzej Suski  Biskup Toruński

"Nowa Ewangelizacja, która stanowi najbardziej porywające wyzwanie dla Kościoła naszych czasów, wymaga nowego zapału oraz nowych metod i środków wyrazu. Kurs Alpha daje takie szanse ewangelizacji." 

Ks. Bp Andrzej Suski

Biskup Toruński

Last

Pierwsze kroki

Przejdź szkolenie Jeśli potrzebujesz przeszkolić swój zespół do prowadzenia Alpha, skontaktuj się z nami pod adresem szkolenia@alphapolska.org, aby zamówić szkolenie i/lub pozyskać materiały szkoleniowe. Pomoże Ci to odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania dotyczące posiłku, atmosfery, promocji i wszystkich praktycznych zagadnień związanych z prowadzeniem Alpha. Zarejestruj Alpha >

Przejdź szkolenie Jeśli potrzebujesz przeszkolić swój zespół do prowadzenia Alpha, skontaktuj się z nami pod adresem szkolenia@alphapolska.org, aby zamówić szkolenie i/lub pozyskać materiały szkoleniowe. Pomoże Ci to odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania dotyczące posiłku, atmosfery, promocji i wszystkich praktycznych zagadnień związanych z prowadzeniem Alpha.
Zarejestruj Alpha >

Plan i przygotowanie  Jest kilka ważnych pytań, które należy sobie zadać: Kiedy zaczynamy Alpha? Jaka data będzie najlepsza? Która godzina będzie właściwa dla osób, które zamierzam zaprosić? Po zarejestrowaniu Alpha uzyskasz łatwy dostęp do narzędzia, które bedzie pomocne do zaplanowania spotkań, ustalisz harmonogram ze swoją ekipą, uwzględniając święta.

Plan i przygotowanie

Jest kilka ważnych pytań, które należy sobie zadać: Kiedy zaczynamy Alpha? Jaka data będzie najlepsza? Która godzina będzie właściwa dla osób, które zamierzam zaprosić? Po zarejestrowaniu Alpha uzyskasz łatwy dostęp do narzędzia, które bedzie pomocne do zaplanowania spotkań, ustalisz harmonogram ze swoją ekipą, uwzględniając święta.

Zbierz ekipę i zrób szkolenie  Jednym z istotnych elementów prowadzenia Alpha jest dobry zespół. Niezależnie od rozmiaru Alpha, miej pewność, że wybrałeś możliwie najlepszych ludzi, którzy pomogą Ci i będą Cię wspierać. Kiedy już zbierzesz ekipę, zorganizuj dla nich szkolenie.

Zbierz ekipę i zrób szkolenie

Jednym z istotnych elementów prowadzenia Alpha jest dobry zespół. Niezależnie od rozmiaru Alpha, miej pewność, że wybrałeś możliwie najlepszych ludzi, którzy pomogą Ci i będą Cię wspierać. Kiedy już zbierzesz ekipę, zorganizuj dla nich szkolenie.

Promuj Alpha  Gdy już wszystko jest zaplanowane i masz zespół, zastanów się w jaki sposób możesz promować Alpha. Pomyśl jak zachęcić ludzi, by zaprosili swoich znajomych, jak wypromować Alpha w lokalnej społeczności. Możesz otrzymać spersonalizowane materiały reklamowe takie jak plakaty, zaproszenia i zdjęcia do wykorzystania w mediach społecznościowych. Skontaktuj się z nami, pisząc na: kampania@alphapolska.org. Możesz je również zamówić w sklepie: sklep.alphapolska.org. Nie zapomnij o rejestracji - dołóż wszelkich starań, by goście mogli odszukać Twoją Alpha na stronie: polska.alpha.org/poprowadz  polska.alpha.org/poprowadz >  kampania@alphapolska.org >  sklep.alphapolska.org >

Promuj Alpha

Gdy już wszystko jest zaplanowane i masz zespół, zastanów się w jaki sposób możesz promować Alpha. Pomyśl jak zachęcić ludzi, by zaprosili swoich znajomych, jak wypromować Alpha w lokalnej społeczności. Możesz otrzymać spersonalizowane materiały reklamowe takie jak plakaty, zaproszenia i zdjęcia do wykorzystania w mediach społecznościowych. Skontaktuj się z nami, pisząc na: kampania@alphapolska.org. Możesz je również zamówić w sklepie: sklep.alphapolska.org. Nie zapomnij o rejestracji - dołóż wszelkich starań, by goście mogli odszukać Twoją Alpha na stronie: polska.alpha.org/poprowadz

polska.alpha.org/poprowadz >
kampania@alphapolska.org >

sklep.alphapolska.org >

Wystartuj  Najlepszym sposobem na naukę jest działanie. Alpha wymaga nakładu pracy, ale jest tego warta.  Stwórz konto i zaczynaj >

Wystartuj

Najlepszym sposobem na naukę jest działanie. Alpha wymaga nakładu pracy, ale jest tego warta.

Stwórz konto i zaczynaj >

Stwórz konto i zdobądź wszystkie potrzebne materiały do poprowadzenia Alpha - za darmo.

Cyfrowa Platforma Alpha