Forum Posługi Więziennej 2019

Nagłówek na stronę.jpg

7 czerwca 2019

Forum Posługi Więziennej to przestrzeń wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji dotyczącej praktyk pracy i posługi wśród osadzonych w jednostkach penitencjarnych. Ważnym aspektem Forum jest także wspieranie działań na rzecz reintegracji byłych więźniów z otoczeniem.

Zachęceni dobrym odbiorem Prison Ministry Conference z ostatnich lat oraz pierwszą europejską odsłoną, która odbyła się w Polsce latem 2017 roku, chcielibyśmy kontynuować misję wspólnych spotkań Służby Więziennej, organizacji pożytku publicznego, których działania związane są z pomocą osadzonym i pracą postpenitencjarną oraz wolontariuszy posługujących w zakładach karnych poprzez Alpha i inne tego typu programy.

Jesteś pracownikiem Służby Więziennej lub organizacji zajmującej się pomocą osadzonym? Posługujesz na Alpha w Więzieniu lub w innym kontekście? A może po prostu odczuwasz wezwanie do pomocy więźniom w powrocie do społeczeństwa? Bądź z nami 7 czerwca w Łodzi!

Pracownicy więzień, kapelani i osoby posługujące w więzieniach będą dzielić się najlepszymi praktykami i pochylać się wspólnie nad tym, jak możemy pracować wspólnie na rzecz resocjalizacji więźniów wewnątrz więzień oraz nad tym, co możemy zrobić dla tych, którzy opuszczają więzienia, żeby na powrót zintegrować ich ze społeczeństwem.

Rejestracja na Forum odbywa się poprzez formularz. By do niego przejść, kliknij w przycisk poniżej.

 
Mówcy.jpg
Zdjęcia Gości.jpg

Arcybiskup Grzegorz Ryś

Arcybiskup Metropolita Łódzki

Przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP. Autor wielu książek, rekolekcji oraz przemówień. Był rektorem WSD w Krakowie. Jest związany z neokatechumenatem, w jego sercu szczególne miejsce zajmuje ewangelizacja w różnej formie, jako nadrzędne zadanie każdego chrześcijanina, u progu którego leży osobiste spotkanie z Żywym Bogiem. Razem z Alpha Polska współtworzył wiele wydarzeń. Ma 54 lata.

Zdjęcia Gości8.jpg

gen. Jacek Kitliński

Dyrektor Generalny Służby Więziennej

Absolwent Wydziału Społeczno-Pedagogicznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. Ukończył między innymi  studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim, specjalistyczne kursy z zakresu pomocy psychologicznej, organizowane przez Instytut Psychologii Zdrowia i Trzeźwości w Warszawie, a także kursy w zakresie praw i wolności człowieka organizowane przez Helsińską Fundację Praw Człowieka. Swoją karierę zawodową zaczynał w 1993 roku jako młodszy wychowawca w Zakładzie Karnym w Żytkowicach. Później został kierownikiem działu terapeutycznego dla osób uzależnionych od środków odurzających i psychotropowych w rzeszowskim Zakładzie Karnym. Był także  inspektorem Biura Penitencjarnego w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej w Warszawie, rzecznikiem prasowym podkarpackiej Służby Więziennej oraz Dyrektorem Okręgowej Służby Więziennej w Rzeszowie. Zanim został Dyrektorem Generalnym Służby Więziennej przez dwa lata pełnił obowiązki Zastępcy Dyrektora.

Zdjęcia Gości9.jpg

płk Andrzej Leńczuk

Dyrektor Biura Penitencjarnego

Ukończył studia socjologiczne na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie i studia podyplomowe z zakresu nauk penitencjarnych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest specjalistą w zakresie terapii uzależnień. Karierę zawodową w Służbie Więziennej rozpoczął w roku 1994 początkowo jako wychowawca, później jako kierownik działu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle. W roku 2007 przeniesiony do pełnienia służby w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Rzeszowie, gdzie stanowisko specjalisty ds. penitencjarnych dzielił z obowiązkami rzecznika prasowego podkarpackiej Służby Więziennej. W roku 2009 objął funkcję Zastępcy Dyrektora Zakładu Karnego w Rzeszowie, a w roku 2012 stanowisko dyrektora tej jednostki. Od marca 2105 pełni funkcję Dyrektora Biura Penitencjarnego Centralnego Zarządu Służby Więziennej w Warszawie.

Zdjęcia Gości4.jpg

Ks. Adam Jabłoński

Naczelny Kapelan Więziennictwa w Polsce

Ojciec Adam od wielu lat pracuje jako kapelan Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, a obecnie pełni także funkcję Naczelnego Kapelana Więziennictwa w Polsce. Posługuje zarówno osadzonym, jak i byłym więźniom, pomagając im w resocjalizacji w innowacyjny sposób.

Zdjęcia Gości7.jpg

Emmy Wilson

Światowy Kapelan Więziennictwa i założycielka Alpha w Więzieniu.

Emmy pracuje w kościele Św. Trójcy w Londynie i pełni posługę Światowego Kapelana Więziennictwa w Kościele anglikańskim. Posługiwała ubogim i kobietom na ulicach Londynu oraz w więzieniach dla kobiet, a następnie jako pierwsza zorganizowała Alpha w Więzieniu, obecnie prowadzoną już na całym świecie.

Paul Cowley do podmianki.jpg

Paul Cowley MBE

Założyciel Caring for Ex-Offenders

Założyciel organizacji Caring for Ex-Offenders i Doradca Biskupa Londynu ds. Więzień. Zanim został wyświęcony na pastora w Kościele anglikańskim, Paul sam był więźniem i służył w armii przez 17 lat. Ma 20-letnie doświadczenie w pracy z ludźmi wewnątrz i na zewnątrz więzienia, a także z osobami wykluczonymi społecznie i mającymi problemy społeczne.

Zdjęcia Gości6.jpg

Peter Jones

Menedżer ds. Rozwoju Alpha w Więzieniu

Dba o rozwój inicjatywy Alpha w Więzieniu na całym świecie. Przez siedem lat prowadził Alpha w więzieniach wszystkich kategorii w Wielkiej Brytanii. Wcześniej pracował z młodzieżą i osobami zamieszanymi w działalność gangów. Ukończył studia z kryminologii i prawa karnego.

Eric Martin do wrzucenia.jpg

Eric Martin

Menedżer ds. Rozwoju Alpha dla Służb

Pochodzi z rodziny o wojskowych tradycjach - jego ojciec i czterej bracia także byli wojskowymi, a on sam ma za sobą 22 lata w brytyjskiej armii. Przed przejściem na emeryturę zajmował się przygotowaniem fizycznym żołnierzy. W 1990 roku nawrócił się, a jego droga do wiary rozpoczęła się od znalezienia Biblii na wraku amerykańskiego jachtu. W Alpha po raz pierwszy uczestniczył w 1993 roku, obecnie zajmuje się jej rozwojem w bazach wojskowych na całym świecie.

Zdjęcia Gości2.jpg

Dez Johnston

Dyrektor Krajowego Biura Alpha w Szkocji

Dez jest entuzjastą noszenia brody, a od lipca także Dyrektorem Krajowego Biura Alpha w Szkocji. Wcześniej pracując dla tego samego Biura rozwijał kontekst Alpha dla Młodzieży i dbał o młodych liderów. Ma pasję do służby na Alpha i prowadził ją w każdym środowisku, jakie można sobie wyobrazić. Osobiście spotkał Jezusa 10 lat temu właśnie na Alpha i od tego czasu ciągle jest w nią zaangażowany.

 
Program.jpg

10:00 Rozpoczęcie
10:10 Sesja I

Abp Grzegorz Ryś (Arcybiskup Metropolita Łódzki)
Gen. Jacek Kitliński (Dyrektor Generalny Służby Więziennej) - list
Płk Andrzej Leńczuk (Dyrektor Biura Penitencjarnego CZSW)
11:20 Przerwa
11:50 Sesja II
Eric Martin (Menedżer ds. Rozwoju Alpha dla Służb na świecie)
Emmy Wilson (Pionier Alpha w Więzieniu)
Peter Jones (Menedżer ds. Rozwoju Alpha w Więzieniu na świecie)
12:40 Lunch
13:40 Sesja III
Dez Johnston (Dyrektor Alpha w Szkocji)
Krzysztof (były osadzony, ambasador Alpha w Więzieniu)
Paul Cowley (Założyciel Caring For Ex-Offenders)
14:40 Przerwa
15:00 Sesja IV
Jakub (były osadzony)
Maria (Ośrodek „Przystanek w drodze”)
Ks. Adam Jabłoński (Naczelny Kapelan Więziennictwa)
15:40 Sesja modlitewna
16:00 Zakończenie

 
Miejsce.jpg

Expo Łódź

Al. Politechniki 4

Expo Łódź to nowoczesny obiekt położony w samym sercu miasta. Forum Posługi Więziennej będzie miało miejsce w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze budynku.

Strona Expo Łódź.

 
Rejestracja.jpg

Rejestracja zarówno na Forum, jak i na szkolenie przygotowujące do prowadzenia Alpha w Więzieniu odbywa się poprzez stosowne formularze. By do nich przejść, kliknij odpowiedni przycisk poniżej.

 
Logo Konferencji 2019 - poziomie - czerwone - litery przezroczyste.png

Specjalnie dla uczestników Forum Posługi Więziennej 2019 jako pierwszych otwieramy możliwość rejestracji na Ogólnopolską Konferencję Alpha 2019!

Data: 21 września 2019 r.
Czas trwania: 9:00 - 21:00

Miejsce: Klub Studio (ul. Witolda Budryka 4) w Krakowie

Koszt uczestnictwa: 50 zł (obowiązuje tylko do końca czerwca)

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem pmc19@alphapolska.org lub telefonicznego na numer 788 312 180.

 
Dla mediów.jpg

Przedstawicieli mediów zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem biuro@alphapolska.org lub telefonicznego na numer 663 573 860‬ w celu uzyskania akredytacji.

 
Pin Goog